کنترل ساعت هوشمند WristWhirl با چرخش مچ دستتان

WristWhirl

WristWhirl

یکی از دلایل طراحی ساعت‌های هوشمند دسترسی آسان و سریع به امکانات گوشی است اما این گجت‌های پوشیدنی هنوز در ابتدای راه تکامل خود قرار دارند.

به تازگی در دانشگاه دارتموث تحقیقاتی برای تولید دریافت‌کننده‌‌ی فرامین حرکتی (در قالب ساخت یک مچ‌بند) برای ساعت‌های هوشمند انجام گرفته است که توسط آن می‌توان دستورات لازم را از طریق حرکات مچ دست و انگشتان انتقال داد،محققان موفق شدند ساعتی را بسازند که با استفاده از همان دستی که ساعت بر روی آن بسته شده، می‌توان آن را کنترل کرد. این ساعت هوشمند   WristWhirl  نامیده می‌شود،ساعت هوشمند WristWhirl توسط محققان دانشگاه دارتموث ساخته شده است.برای استفاده از این ساعت دیگر نیازی به دخالت دست ندارید این ساعت به گونه‌ای طراحی شده است که با چرخش مچ دست کنترل می‌شود.

با مشت کردن انگشتان دست کار این ساعت هوشمند آغاز می‌شود و کاربران با حرکت دادن دست خود، دستورات را به ساعت هوشمند WristWhirl اعلام می‌کنند و تشخیص حرکات به وسیله سنسور لرزش المنت دار که در بند این ساعت قرار گرفته است صورت می‌گیرد. حسگرهای مجاورتی نیز بر این حرکات و فعالیت‌ها نظارت خواهند کرد.این حسگرهای لرزشی، به ۱۲ حسگر مجاورتی مادون قرمز که در بند ساعت تعبیه شده‌اند نیرو می‌دهد به علاوه یک سنسور Piezo در این ساعت وجود دارد که وظیفه‌‌ی آن تشخیص لرزش‌ است. به وسیله حسگر مجاورتی (Proximity Sensor)، تشخیص وجود اجسام نزدیک بدون هیچ‌گونه تماس فیزیکی ممکن می‌شود. یک حسگر مجاورتی اغلب یک میدان الکترومغناطیسی یا الکترواستاتیکی و یا پرتویی از تشعشعات الکترومغناطیسی (به عنوان مثال، پرتو مادون قرمز) را از خود منتشر می‌کند و به دنبال تغییرات در محیط یا سیگنال‌های برگشتی می ماند.

این ساعت هوشمند مورد آزمایش قرار گرفت و افرادی که در تست آن شرکت کردند توانستند با ترسیم شکل‌هایی در هوا با انگشتان به امکانات مختلف این ساعت دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال آزمایش کنندگان با حرکات دست خود توانستند کارهایی مانند پخش موسیقی و یا بازی‌های ویدیویی را انجام دهند.

WristWhirl

WristWhirl

با ساخت موفقیت‌آمیز نسخه‌ی اولیه از این دریافت‌کننده‌ی فرامین حرکتی برای ساعت‌های هوشمند، می‌توان امیدوار بود سازندگان

SmartWatch از این ویژگی کاربردی در محصولات آتی خود استفاده کنند

این فناوری جدید در سمپوزیوم عملکرد رابط کاربری ACM در ۱۹ اکتبر ارائه شد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


4 − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top