همکاری اپل با چند تامین کننده جهت افزایش روند تولید هدست واقعیت افزوده

44

رویداد CES علاوه بر معرفی محصولات جدید از شرکت های معتبر دنیا، محلی است برای رویارویی مدیران این شرکت ها با یکدیگر و گفتگو در مورد محصولات آینده. در CES امسال در کنار خبرهایی که از محصولات جدید ارائه شده، خبرگزاری بلومبرگ از ملاقات نمایندگان اپل با با تعدادی از تأمین کنندگان جهت ساخت قطعات مورد نیاز برای تولید هدست واقعیت افزوده، خبر دادند.

مدتی است کمپانی اپل در پی تولید هدست های واقعیت مجازی بوده و در این راه گام هایی برداشته است. اما در نوامبر گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد این کمپانیی هنوز به راه حل نهایی برای نحوه کنترل هدست و اجرای اپ ها دست پیدا نکرده است. با این حال نمی توان گفت این پروژه پیشرفتی نداشته چرا که در حال حاضر تحقیقات در زمینه نمایشگر لمسی، فعال کردن دستیار صوتی هوشمند Siri و ژست های حرکتی مرتبط با تکان های سر در آزمایشگاه های این کمپانی ادامه داشته و همچنین مهندسان شرکت ساکن کوپرتینو در حال طراحی اپلیکیشن هایی هستند تا کاربردهای مختلف مانند فیلم برداری ۳۶۰ درجه و برگزاری جلسات مجازی را با این هدست ها امکان پذیر سازند. اما این محققان جهت آزمایش اپلیکیشن های خود از هدست HTC Vive استفاده می کنند.

45

اپل پیش از این کمپانی «Vrvana» را که سازنده هدست های واقعیت افزوده بود و همچنین شرکت «SensoMotoric Instruments» را که در زمینه توسعه فناوری های مرتبط با ردیابی چشم تخصص دارد را تصاحب نموده بود. حال گزارش بلومبرگ نشان می دهد که برخلاف خبرهای منتشر شده نه تنها اپل این پروژه را لغو نکرده بلکه به طور جدی تری در پی توسعه هدست واقعیت افزوده خود است.

نسخه های اولیه این هدست احتمالاً دارای نمایشگر مستقل خواهد بود. همچنین پردازنده جداگانه ای برای آن در نظر گرفته خواهد شد. سیستم عامل آن نیز احتمالاً سیستم عامل ویژه اپل که به طور اختصاصی برای هدست های واقعیت مجازی در حال توسعه است، یعنی «rOS» خواهد بود. انتظار می رود هدست واقعیت افزوده اپل تا سال ۲۰۲۰ معرفی شود.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


− 3 = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top