معرفی ربات سخنگوی ال جی به نام LG Hub Robot که کنترل لوازم منزل را به عهده خواهد گرفت

e6daee77-92e9-45b1-a63e-1a325979e851

یکی از محصولاتی که ال جی در نمایشگاه CES 2018 به نمایش گذاشت ربات LG Hub Robot است که پیش تر آن را معرفی نموده بود اما قابلیت جدیدی برای صحبت کردن به آن اضافه شده است. این ربات  به فرامین صوتی کاربر واکنش نشان می دهد و قرار است در کنترل لوازم هوشمند منزل به کاربران کمک نماید.

پلتفرم ال جی برای لوازم خانگی هوشمند ThinQ، زیاد مورد استقبال واقع نشد اما با معرفی این ریات، ال جی اعلام کرد قصد دارد این پلتفرم را توسعه داده و آن را بسیار هوشمند خواهد کرد. خانه هوشمند ال جی با مرکزیت دستیار CLOi تحقق خواهد یافت و با به کارگیری آن به عنوان مثال ماشین لباس‌شویی بسته به نوع لباسی که درون آن قرار می‌دهید، فرآیند شست‌وشوی مناسب را انتخاب خواهد کرد. سیستم تهویه‌ی مطبوع، به‌تدریج با دمای مورد علاقه‌ی شما آشنا خواهد شد. یخچال با اجاق ارتباط برقرار کرده و در صورت لزوم، فرآیند گرم‌ کردن آن را آغاز خواهد نمود.

شواهد نشان می دهد که CLOi درست‌ مانند الکسا و گوگل اسیستنت، نقش یک دستیار دیجیتال را برای ال‌جی ایفا خواهد کرد؛ با این تفاوت که ربات دوست‌داشتنی کره‌ای‌ها که به این دستیار مجهز می باشد بیش از هر مکان دیگری، در آشپزخانه یاری‌رسان کاربران خواهد بود. اما ال‌جی قصد دارد CLOi را به مکان‌هایی اضافه کند که دستیارهای آمازون و گوگل تاکنون به آن‌ها وارد نشده‌اند؛ مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها و هتل‌ها که در آن‌ها، ربات‌ها لوازم شما را حمل می‌کنند.

ال جی برای رقابت با الکسا و گوگل اسیستنت باید وقت زیادی صرف توسعه CLOi نماید اما در مقطع فعلی این شرکت می تواند با مجهز کردن ربات هاب به دو دستیار یاد شده علاوه بر CLOi، بر این مشکل فائق آید.

مواردی مانند CLOi و ThinQ نشان می‌دهند که ال‌جی بیش از دستگاه‌های پرزرق‌ و برق، به دنبال توسعه‌ی شالوده‌ای مناسب برای لوازم خانگی هوشمند است.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


1 + = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top