معرفی ماشین لباسشویی Xeros در نمایشگاه CES 2018: شستشو با دانه های پلیمری

37

شرکت Xeros مدتی است از دانه های پلیمری برای شست و شوی بهتر لباس ها با آب کمتر در ماشین های لباسشویی صنعتی استفاده می کند. این ماشین های لباسشویی چند سالی است که در هتل های هیلتون، هیات و همپتون به کار گرفته شده است. حال این شرکت در نمایشگاه CES 2018، تکنولوژی خود را به معرض نمایش گذاشته و برای اولین بار آن را برای ماشین های لباسشویی خانگی به کار گرفته است.

این دانه های پلیمری که Xorb  نامیده می شوند از جنس نایلون درست شده اند و در زمان چرخش لباس و برخورد این دانه ها با لکه ها، آن ها را از لباس جدا می نمایند. از آن جا که این دانه ها دارای قطب مثبت و منفی میباشند می توانند لکه ها را جذب نمایند. علاوه بر این چون نایلون ها در دمای پایین نیز پر از منافذ ریز می باشند، در این دما هم می توانند مولکول های لکه ها را به دام انداخته و موجب تمیزی لباس شوند.

38

در ماشین‌ لباسشویی زروس  حدود ۸۰% آب کمتری در مقایسه با انواع سنتی مصرف می شود. مصرف مواد شوینده نیز در این ماشین لباسشویی کمتر خواهد بود. این دانه ها در مخزنی مخصوص که برای آن ها ایجاد شده قرار دارند و در چرخه شست و شو و در زمان مناسب به درام پمپ می شوند. لازم به ذکر است که دانه های پلیمری ار بین نمیروند. این دانه ها قابل بازیافت و برای صدها بار شستشو قابل استفاده هستند و هر بار بعد از اتمام فرآیند شستشو به مخزن باز می گردند. به کارگیری این دانه های پلیمری به درام مخصوصی نیاز دارد که زروس آن را XDrum  نامیده است.

علاوه بر دانه های پلیمری شرکت انگلیسی، یک سیستم تصفیه‌ی جدید به‌نام XFiltra نیز معرفی نموده که به‌ منظور شناسایی جنس انواع پوشاک از الیاف مصنوعی تا لباس‌های پشمی و دیگر انواع پارچه طراحی شده است.

زروس برنامه‌ای برای فروش این نوع ماشین‌ لباسشوی در بازار لوازم خانگی حداقل تا دو سال آینده ندارد؛ بنابراین درحال حاضر در این رابطه پاسخ قطعی از جانب زروس در دست نیست.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 4 = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top